Termowizja - termap1

Idź do spisu treści

Menu główne:

Termowizja

Jeśli chcesz

ocenić stan izolacji cieplnej przed zakupem domu lub mieszkania, albo określić niezbędny zakres prac przy ocieplaniu swojego lokalu, czy też sprawdzić jakość wykonanych prac termomodernizacyjnych przed ich odbiorem od wykonawcy, a może wykazać energooszczędność budynku dla zwiększenia jego atrakcyjności przy sprzedaży , bądź też wykryć zawilgocenia ścian i stropów , występowania potencjalnych grzybów i pleśni, sprawdzić  instalacje cieplne (ogrzewanie podłogowe, instalacje c.o., c.w.u.) :




skorzystaj z mojej usługi    badania termowizyjnego przy użyciu profesjonalnej kamery termowizyjnej  E8  firmy FLIR.


















Przykłady badań ( z www.flir.com)


Niedobory izolacji

Niedobory izolacji mogą wynikać z jej kurczenia się z biegiem czasu, co powoduje, że przestaje ona całkowicie wypełniać wnękę w ścianie szkieletowej. Kamera termowizyjna pozwala zobaczyć te niedobory izolacji, ponieważ mają one inną właściwość przewodnictwa cieplnego niż odcinki z poprawnie zainstalowaną izolacją i/lub pokazuje miejsca, gdzie powietrze przenika szkielet budynku.
Na poniższym zdjęciu brak jest izolacji w szkielecie dachu. Ze względu na brak izolacji powietrze przedostaje się do struktury dachu, co charakterystycznie wygląda na obrazie termowizyjnym



Ciąg

Ciąg może występować pod listwami przypodłogowymi, wokół ościeżnic okiennych i drzwiowych oraz nad opaską sufitową. Ten rodzaj ciągu jest często widoczny na obrazie kamery termowizyjnej, ponieważ strumień zimniejszego powietrza chłodzi otaczającą go powierzchnię.Na poniższym zdjęciu jest przedstawiona klapa sufitowa, gdzie wadliwa izolacja powoduje silny ciąg.


Szkody spowodowane przez wilgoć i wodę

Przy użyciu kamery termowizyjnej można często wykryć w domu szkody spowodowane przez wilgoć i wodę. Wynika to częściowo z tego, że uszkodzony obszar ma inną właściwość przewodnictwa cieplnego, a częściowo z tego, że ma inną pojemność cieplną do magazynowania ciepła niż otaczający go materiał.
Na poniższym zdjęciu jest przedstawione rozległe uszkodzenie ściany zewnętrznej,gdzie woda przeniknęła przez zewnętrzną okładzinę z powodu nieprawidłowo zainstalowanego występu okna.


Zepsuty styk w gnieździe

W zależności od typu połączenia, jakie jest w gnieździe, nieprawidłowo podłączony styk może powodować lokalny wzrost temperatury. Przyczyną tego wzrostu temperatury, który grozi wybuchem pożaru, może być ograniczona powierzchnia.
Na poniższym zdjęciu jest przedstawione połączenie kabla z gniazdem, gdzie nieprawidłowy styk w gnieździe powoduje lokalny wzrost temperatury.


Utlenione gniazdo

W zależności od typu gniazda i środowiska, w którym jest zainstalowane, powierzchnia jego styków może podlegać utlenianiu. Utlenianie to może prowadzić do lokalnego zwiększenia rezystancji, gdy gniazdo jest obciążone, co na obrazie termowizyjnym jest widoczne jako lokalny wzrost temperatury.
Na poniższym zdjęciu przedstawiono szereg bezpieczników, gdzie jeden bezpiecznik ma podwyższoną temperaturę na powierzchni styku z uchwytem bezpiecznika. Ponieważ uchwyt bezpiecznika jest z surowego metalu, nie widać na nim wzrostu temperatury, który jest widoczny na materiale ceramicznym bezpiecznika.



 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego